- Komerční sdělení-zpravy

Jak si při rekonstrukci neušpinit celý byt

spot_img

Sekání, bourání, stěrkování, ba ani malování se neobejde bez velkého nepořádku. Pokud se však na práci připravíte předem, vypořádáte se s nepořádkem lépe než ostatní.

1.Uzavřete zónu
Využijte malířské fólie k oddělení pracovní části od ostatních. Pokud potřebujete do stěny zasekat nový elektrický přívod nebo redukční ventil pro snížení tlaku vody, vytvořte fóliové bariéry. Upevněte je připínáčky do stropu a vyčleňte tak pouze tu část místnosti, ve které bude probíhat práce. Zvířený prach se zachytí v převážné míře na fólii a nebude cestovat po obytném prostoru.

Prověste fólii i přes dveřní a okenní otvory, abyste zamezili pronikání prachu skrz spáry. Právě na těchto místech vzniká průvan, který dává prachové částice do pohybu.

Čtěte také:

Zavěšená zahrádka

2.Ochraňte podlahy
K ochraně podlah použijte fóliové pásy se samolepícím okrajem. Praktické jsou nejen proto, že je lze k podkladu přilepit, ale také proto, že většina z nich má silný statický náboj. Právě ten zajistí dokonalé přilnutí k podlaze. Bez ohledu na to, zda pracujete na dřevě, laminátu či dlažbě.

Přímo pod místo, kde pracujete, umístěte na zem starou plátěnou prostěradlo, celtu, koberec či roletu. Umožní vám sbalit obité kousky omítky do balíku, který snadno vynesete ven. Textilie jsou pevné a dokážou ochránit podlahu i před nárazem ostrých kusů materiálu.

3.Odsávejte
Sjeďte do půjčovny nářadí a zajednejte si průmyslový vysavač. Ten přímo na místě pohltí většinu prachových částic a uvězní je ve sběrné nádobě. Čím více nečistot odchytíte u zdroje, tím méně jich budete muset uklízet. Mnohá ​​nářadí jsou vybavena vyústěním pro odsávání.

Počítejte však s tím, že vysavač zvýší teplotu v malém ohraničeném prostoru. Nemělo by vás to překvapit a pomknout k tomu, abyste otevřeli oblok. Odsávejte s přestávkami, abyste se při práci cítili pohodlně.

4.Vytvořte koridory
Pokud je třeba z pracovního místa vynášet odpad nebo přinášet různé druhy materiálu, vyrobte na zemi chráněný koridor, který ochrání podlahy před poškozením. Navštivte místní maloobchodní prodejnu a sesbírejte dostatek kartónových krabic.

Po rozebrání je slepte páskou do souvislého běhounu, kterým vydláždíte cestu od vchodových dveří přímo na rekonstrukční pracoviště. Výhodou je nejen snadná údržba, ale také možnost přesouvání trasy. Obzvláště v případě, že při rekonstrukci měníte okna.

5.Zakryjte je páskou
Při výmalbě interiéru nezapomeňte na malířské pásky. Pokud jimi překryjete zárubně, okenní rámy, vypínače a zásuvky, ušetříte si spoustu práce při mytí. Různé druhy pásků mají různou intenzitu krepování a přilnavosti lepidla, takže se hodí pro odlišné druhy povrchů.

Respektujte při výběru doporučení výrobců, abyste předešli zklamání. Překročíte-li teplotní rozsah nebo necháte pásky nalepené déle, jak je to možné, lepidlová vrstva zůstane uchycena při odstraňování pásků na podkladu.

6.Pozor na mokrý nepořádek
Škrábání starých nátěrů se při postřikování stěn vodou neobejde bez množství lepkavého špinavého nepořádku na zemi. Pokud při rekonstrukci pracujete mokrou cestou, na tenkou fóliovou ochranu podlahy sestavenou z pásů naložte ještě jednu vrstvu silnější folie.

Spolu s ní sbalíte mokrou lepkavou masu do balíčku, o jehož osud se postará skládka komunálního odpadu. Čím hrubší fólii zvolíte, tím bude riziko přetržení nižší.

7.Místo na přezutí
Předem vyhraďte se starou židlí místo na přezutí a převlečení, abyste si nepořádek při přestávkách v práci neroznesli do ostatních obytných místností. Pokud je to možné, upřednostněte při občerstvení altán ve dvoře před pohovkou v obýváku.

Rozplánujte si práci tak, abyste měli dostatek času na úklid v postupných, citlivých krocích, které zabrání rozšíření nečistot v obydlí.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora