- Komerční sdělení-zpravy

Co je multimaskování a proč udělá dobře vaší tváři?

spot_img

Trápí vás mastná pokožka, citlivá T zóna a zároveň suché části v oblasti líc? Je pro vás obtížné vybrat si kosmetiku na míru, protože většina z výrobků se zaměřuje pouze na jeden problém vaší pleti?

Řešením může být horký trend, který mají v oblibě zejména ženy v Koreji a spočívá v péči o pokožku kombinováním více druhů pleťových masek. I proto má název multimasking, tedy multimaskování.

Nikdo nemá pokožku se stejnými vlastnostmi v celé její oblasti, podstatou tedy je namíchat si koktejl masek a aplikovat je na místa odděleně. Uděláte to však všechno najednou a každá část vaší pleti dostane přesně to, co potřebuje.

Čtěte také:

Hezké jaro na zahrádce začíná už na podzim

Poznejte svůj obličej
Několik kosmetických značek již začalo vyrábět řady přípravků určených k multimaskování. Výhodou je, že je může využívat opravdu každý, protože si dokáže vytvořit svoji vlastní unikátní kombinaci šitou na míru.

Podstatou je pouze poznat, která část obličeje má jaké vlastnosti, tedy která je spíše sušší a která mastnější. Sušší jsou obvykle oblasti líc, pod očima a v horní části čela, mastnější je T zóna – brada, nos a oblast mezi obočím.

Experti na pleť doporučují používat multimaskování před cestováním (stres či změna prostředí na ni totiž výrazně ovlivňují) a alespoň jednou týdně. Hydratační gely a masky radí skladovat v chladničce, aby vás při aplikaci příjemně osvěžily a zchladily.

Co aplikovat a kam?
Na čelo, nos a bradu použijte masku na čištění pórů. Ideální jsou produkty z aktivního uhlí či jílu, které zbaví nečistot a odstraní černé tečky. S jejich množstvím to ovšem nepřehánějte, mohou pokožku až příliš vysušovat.

Oblast líc a okrajových částí obličeje obvykle potřebují větší dávku hydratace. Najděte si masku, která obsahuje například vitamín C, kolagen, peptidy a má takzvané anti-ageing vlastnosti, ale která ji v první řadě hydratuje.

Pokud jsou pro vás typické výrazné kruhy pod očima, ale obáváte se toho, že v této oblasti je pokožka příliš jemná, vyhledejte produkty určené přesně na ni. Vhodné mohou být například masky v podobě náplastí, které odstraní otoky a tvář rozjasní.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora