- Komerční sdělení-zpravy

Toto jsou základní pravidla péče o pokožku

spot_img

Podzim je vděčným obdobím k nastartování rituálů, které vám dokážou pomoci v udržování zdraví a krásy.

Nemůžeme se vymlouvat na to, že je venku horko a tak můžeme začít běhat a cvičit. Neplatí ani výmluva, že je příliš chladno.

I svou pleť potěšíte, pokud jí dopřejete pozornost po tomto náročném létě a dáte jí veškerou péči, po které už týdny a možná i měsíce touží.

Čtěte také:

Hezké jaro na zahrádce začíná už na podzim

Čištění
Prvním a základním předpokladem krásné a zdravé pleti je čištění. Včas a správným způsobem. Pokud si lehnete do postele s make-upem a očistíte si tvář až ráno, nemůžete čekat, že to pleti neuškodí.

Make-up na jedné straně vůbec není špatný. Přes den na tváři působí jako filtr, přes který neprocházejí nečistoty nebo se na něm zachytávají a při čištění se odstraňují.

Pleti poskytněte potřebnou očistu ideální ráno i večer. Ale i tady platí, s čištěním to nepřehánět, více než dvakrát denně si obličej mýt nemusíte.

Používáte-li mýdlo a vodu, vybírejte si přírodní produkty, které pokožku nevysušují. Používáte-li speciální čistící přípravky, vsaďte rovněž na přírodní složky.

Hydratace
Když se řekne péče o pleť, téměř každý si je vědom potřeby hydratace pleti. Tělo potřebuje vodu zevnitř i zvenčí.

Po létě nastává změna v charakteru přípravků, které využíváte. Zatímco v létě jste si mohli dovolit používat lehčí krémy se základem, který tvoří voda, nyní začněte využívat hustší, olejovitější krémy s rychlou vstřebatelností.

Pozornost si zaslouží i ruce. Mějte ve své skříňce v koupelně po ruce kvalitní krém a výživný nehtový olej a občas si zajde na ošetření i ke specialistce.

Pokud na to nemyslíte přes den, tělo i ruce si nakrémujte po sprchování předtím, než si lehnete do postele. Pokožku rukou i celého těla je dobře jednou za čas ošetřit peelingem a odstranit z ní suchou a nadbytečnou starou kůži.

Potom může snáze absorbovat vitamíny, minerály a cenné oleje. Výborné jsou mikrosparné zábaly s kvalitním krémem zabalené do termoobalu, sáčku nebo rukavice.

Vhodným a velmi příjemným je i horký parafínový zábal, který dodá pokožce rukou i nohou zdravou barvu, vitamíny, minerály, prokrví a zregeneruje.

Příznaky poškozené pokožky
pleť je na první pohled mdlá a unavená, pociťujete napětí a na dotek je vysušená, vrásky jsou zvýrazněny, k velkým přibylo najednou spousta malých vrásek na celé pleti, objevují se nebo se zvýraznily pigmentové skvrny.

Výživa
Podzim a zima jsou období, kdy je obsah kosmetické taštičky hutnější. Pleť vyžaduje husté krémy, intenzivní regeneraci a zábaly.

Vhodné jsou produkty s bambuckým a kakaovým máslem, vitamíny A a E, aloe verou, koenzymem Q10 a výtažky z bylin. V případě alergií a ekzémů také s obsahem koloidního stříbra.

Zaměřte se na jemné šetrné přípravky, které plať drasticky nevysušují. V případě výživy je však třeba mluvit io tom, co přijímá tělo nejen přes pokožku, ale také prostřednictvím potravy.

Prvotřídní krém vám nepomůže, pokud budete organizmus zásobovat jídly s vysokým obsahem tuků a cukrů.

Vaše pokožka a celé tělo ocení, pokud do jídelníčku zařadíte pět dávek zeleniny a ovoce denně, doplníte je mléčnými výrobky, celozrnným pečivem, obilovinami nebo luštěninami, občas i rybami, libovým masem, ořechy a olivovým olejem.

Intenzivní regenerační krémy aplikujte na tělo na noc, právě tehdy probíhají regenerační procesy nejintenzivněji.

Pokud patříte k zastáncům přírodní kosmetiky, můžete na pleť před spaním nanést pár kapek pleťového oleje. Oleje se vždy nanášejí na vlhkou pokožku, ideální je navlhčit ji pleťovou vodou.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora